İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ispartalı dağcılardan Doğu Türkistan’a destek

Isparta’dan Keyfine Dağcılık ekibi, 2571 metre yüksekliğindeki Honaz Dağı’na tırmandı. Hedeflediği zirveye ulaşan dağcılık ekibi gök bayrak açarak Doğu Türkistan’a desteğini ifade etti.

Isparta’dan Keyfine Dağcılık ekibi, 29 Eylül 2022 tarihinde, günü birlik bir faaliyet ile Denizli Pakdos ekibinden 2 kişinin rehberliğinde 2571 metre yüksekliğindeki Honaz Dağı’na tırmandı.

Zorlu hava koşulları, yoğun sis ve çok rüzgarlı bir havada 11 km yol alıp 950 metre irtifa alan dağcılık ekibi, Doğu Türkistan bayrağı açarak Uygur Türklerine yönelik desteğini ifade etti.

Keyfine Dağcılık Ekibinden Durmuş İliksiz, Mehmet Acar, Mehmet Aksu, İslam Antalyalı, Doğan Kaya, Mahmut Sabah ve Bilal Gülsoy’un yer aldığı, Pakdos kulübünden Kenan Temiz ve Ahmet Şahinkurt’un rehberliğindeki grup, faaliyetlerini 8 saatte kazasız tamamlayıp döndüler.

Isparta sınırları içindeki yüksek dağların tamamını defalarca tırmanan Keyfine Dağcılık ekibi,  önce çevre iller ve sonra tüm illerdeki en yüksek dağlara tırmanmayı hedefliyor.

Ege bölgesinin en yüksek dağı olan Honaz Dağı’nın deniz seviyesinden yüksekliği 2571 metredir. 1995 yılında millî park ilan edilmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir