İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çin, İngiltere Savunma Bakanlığını hackledi

Britanya Savunma Bakanlığı sistemi hacklenerek askeri bilgiler çalındı. Saldırının Çin devletine bağlı aktörler tarafından gerçekleştirildiğini bildirildi.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, İngiltere Savunma Bakanlığı’nın sistemlerinin siber saldırıya uğradığı bildirildi. Birçok askeri bilginin ifşa edildiği belirtiliyor.

İngiltere Savunma Bakanlığı’na geçmişte yapılan bir siber saldırı sonucunda çok sayıda askeri bilginin ifşa edildiği bildirildi. İngiliz basınından alınan bilgilere göre, bu saldırı sırasında mevcut ve eski bazı askeri personelin kişisel bilgileri sızdırıldı.

Bilgisayar korsanları, maaş bordrosu sistemine erişim sağlayarak hem mevcut hem de eski askeri personelin isim ve banka bilgilerini ele geçirdi.

Olayın ardından Savunma Bakanlığı derhal harekete geçti, soruşturmalar başlatıldı ve sistem kapatıldı. Ancak elde edilen verilerin ne amaçla kullanıldığı henüz bilinmiyor.

İngiltere parlamentosu milletvekilleri, Savunma Bakanlığına yapılan saldırı hakkında bilgilendirildi.

SALDIRININ ARKASINDA ÇİN DEVLETİ VAR

Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden, parlamentoda yaptığı konuşmada, İngiltere’nin seçim izleme kurumuna ve milletvekillerine yönelik iki ayrı kötü niyetli siber saldırının Çin devletine bağlı aktörler tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir