İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uygur Akademisi yeni dönemin ilk etkinliğini yaptı

Uygur Akademisi tarafından 100. yılında Çin Komünist Partisi ve Yeni Dünya Düzeni konulu panel düzenlendi.

Uygur Akademisi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Alimcan İnayet, Uygur Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ferhat Kurban Tanrıdağlı, Dr. Şevket Nesir, Dr. Mağfiret Kamal’in de aralarında bulunduğu aydınların konuşmacı bulunduğu etkinlik Merter Ramada Hotel’de gerçekleştirildi.

Ayrıca Uygur Akademisi logosunun yanında Tanrıdağlı’nın kendi çizimi bir Oğuz Kağan temsili portesi ile yan yana duran bir Atatürk resminin bulunduğu bir çerçeveyi de simge olarak kullanacak.

Etkinlikteki konuşmacılar ve konuları şöyleydi:

  1. Çin Komünist Partisinin Milliyetler Politikası ve Doğu Türkistan – Prof. Dr. Alimcan İnayet (Ege Üni. Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Üyesi, Uygur Akademisi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı)
  1. Anti – emperyalist Devrimden Doğan Emperyalist Güç – ÇKP ve İnsanlığı Bekleyen Çin Tehditi – Dr. Ferhat Kurban Tanrıdağlı (Uygur Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı)
  2. ÇKP ve Sosyalizm Gerçeği – Dr. Mağfiret Kamal Yunusoğlu (Beykent Üni. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi, Uygur Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)
  3. Mutant Bir İdeoloji olarak ÇKP Sosyalizimi – Prof. Dr. Habip Türker (Gaziantep Üni. Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi)
  4. ÇKP ve İslamofobi – Doç. Dr. Ali Çaksu (Yıldız Teknik Üni. İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi)
  5. Bir İmha, Kölelik ve Asimilasyon Aracı olarak Toplama Kampları – Haluk Doğan (Manisa Celal Bayar Üni. Felsefe Bölümü Araştırma Görevlisi)
  6. Kızıl Çin’den Neden Kaçılır?! – Oğuz Kaçmaz (Emekli Öğretmen, Araştırmacı)

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: